Statutární zástupci

Libor Švejda byl zvolen prvním místopředsedou spolku v létě roku 2021 a předsedou na jaře roku 2024. V dětství a dospívání hrál na violoncello ve třídě Marty Šulcové. Hrál v souborech mladoboleslavské Lidové školy umění. Se smyčcovým kvartetem ve složení Jiří Novák, Jan Drahota, Marie Šulcová (nyní Švejdová!), Libor Švejda, pod vedením pana ředitele Josefa Nováka, postoupili v roce 1984 do mezinárodního kola soutěže Concertino Praga, kde získali čestné uznání. Od jara 2022 opět hraje v Mladoboleslavském komorním orchestru

Celý profesní život se věnuje programování. Nejprve v Software602, pak ve velkých finančních institucích, ale i prací na menších (zejm. vlastních) projektech. Od roku 2018 si přidal činnost pedagogickou - vyučoval čtyři roky algoritmizaci a programování na libeňském PORGu a mladoboleslavském Gymnáziu Palackého 191/1, vede kurzy pro děti a studenty (od roku 2023 také v rámci IT Akademie ŠAVŠ) a školí učitele základních a středních škol.


Eva Pinkasová je zakládající členkou výboru spolku. Vyrostla v Mladé Boleslavi, v sedmi letech si vybrala hru na violoncello. Je žačkou Marty Šulcové a p. ředitele Josefa Nováka (komorní hra) z mladoboleslavské Lidové školy umění. Po absolutoriu pardubické konzervatoře vystudovala hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze ve třídě doc. Jiřího Hoška. Jeden semestr studovala Orchestrální akademii v Toyamě v Japonsku. Hrála v několika profesionálních komorních a orchestrálních sdruženích, s nimiž koncertovala u nás i v zahraničí.

Již od studií se zabývá pedagogickou činností, od roku 2007 působí v Základní umělecké škole v Mladé Boleslavi - vychovává violoncellisty, vede komorní soubory a diriguje žákovský smyčcový orchestr. Její žáci pravidelně získávají přední místa v soutěžích základních uměleckých škol. V roce 2017 byla jmenována do funkce statutární zástupkyně ředitelky školy. Také pracuje jako vedoucí sekce spodních smyčcových nástrojů Krajské umělecké rady ZUŠ Středočeského kraje. Je členkou Mladoboleslavského komorního orchestru. Zajímá se o kulturní historii našeho regionu.


Petr Feřt byl zvolen místopředsedou spolku na jaře roku 2024. Narodil se v Jičíně, ale od r.1950 žije v Mladé Boleslavi. Je synem Josefa Feřta, ředitele LŠU, hudebníka, pedagoga, propagátora a popularizátora hudby a zaníceného organizátora hudebního života na Mladoboleslavsku v 50. a 60. letech minulého století.

V mládí pro něho bylo téma hudba každodenní součástí jeho života. Chodil do LŠU na klavír (u Hany Kyselové) a klarinet (u Karla Čeledy), účastnil se veřejných večerů, soutěží, chodil pravidelně na koncerty KPH a do divadla zejm. na zkoušky představení, pro které psal jeho otec hudbu a kde dirigoval divadelní orchestr.

Vystudoval strojní fakultu ČVUT a nastoupil do AZNP. Tam byl 21 let zaměstnán ve výpočetním středisku, nakonec jako vedoucí oddělení řízení výroby. V té době hrál postupně v několika tanečních uskupeních na klávesy, klarinet, altsaxofon. Naposledy byl v 80.letech jako multiinstrumentalista 9 let v K-systému Milana Klipce.

V roce 1993 odešel ze Škoda Auto do vlastní firmy ASCO, která se zabývala vývojem ekonomického SW a podporou nově vznikající vrstvy drobných a středních podnikatelů v oblasti HW a SW. Ve firmě ASCO působí jako jednatel a spolumajitel dosud. Firma se nyní zabývá především slaboproudými optickými a metalickými rozvody pro informační technologie.



Zákládající statutární zástupci

Ing. Jana Mlčochová je zakládající předsedkyní výboru spolku. Původně vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, celý život se ale věnuje hudbě. Na zdejší ZUŠ působí od roku 1988 jako učitelka hry na klavír, několik let vedla vokálně-instrumentální soubor zaměřený na populární hudbu, působila rovněž jako pedagog na Osmiletém gymnáziu v Mladé Boleslavi, od roku 2016 je ředitelkou Základní umělecké školy Mladá Boleslav. V roce 2024 se rozhodla svoje působení ve výboru spolku ukončit, aby měla více času na sebe a rodinu. Činnost spolku má ale nadále její podporu.


Miroslav Jirounek byl mladoboleslavský rodák. Hře na housle se učil u zdejšího pedagoga Josefa Nováka, později u prof. Nory Grumlíkové. Hlavním oborem na Pražské konzervatoři bylo dirigentství ve třídě prof. Jana Kasala. Absolvoval Egmontem ve Dvořákově síni Rudolfina. Od poloviny osmdesátých let se podílel jako dirigent a hudební režisér na několika významných scénických a filmových hudbách: Krysař /Jiří Bárta, Odysseus - Laterna Magica / Evald Schorm, Galoše Šťastia / Juraj Herz, Moji Pražané mi rozumějí / Věra Chytilová. Dirigoval hudbu pro českou expozici na Světové výstavě ve Vancouveru v roce 1987. V letech 1991-2 působil jako dirigent Komorní opery Praha.

Pan Jirounek bohužel zemřel v prosinci 2020.